Оригінатор - Інститут землеробства УААН.
Реєстрація
Сорт внесений у Реєстр сортів рослин України в 2002 році. Виведений методом індивідуального добору з гібрида від схрещування сортів Білосніжка х Жемчужна.
Господарська і біологічна характеристика
Висота рослин 70-75 см, прикріплення нижніх бобів 10-13 см. Суцвіття – багатоквіткова китиця, на квітконосі 9-14 фіолетових квіток. Боби грубоволокнисті, опушені, з 2-3 насінинами.
Апробаційні властивості
Належить до маньчжурського підвиду, апробаційної групи – сордіда. Підсім’ядольне коліно фіолетове. Стебло з прямим закінченням, коричневе з рудим опушенням. Листки трійчасті, широко яйцевидні, цільнокрайні, із загостреним кінчиком. Облиствленість хороша. Насіння овальне, жовте, рубчик коричневий, середній, овальний. Маса 1000 насінин 155-160 г.
Якість зерна
Скоростиглий, в умовах Київської області достигає за 102-104 дні. Стійкий проти ураження найпоширенішими хворобами, а також проти понижених температур у період цвітіння та плодоутворення. В насінні міститься 41-42% протеїну та 19-20% олії.
У конкурсному сортовипробуванні дослідного господарства «Чабани» (1998-2000 р.р.) отримано врожайність 2,5 т/га. У виробничих дослідах с/г підприємства «Інтерагро-Сквира» Сквирського р-ну Київської області в 2001 р. – 2,7 т/га. Стійкий проти вилягання, не схилений до розтріскування бобів.
Рекомендується для вирощування в основних посівах лісостепових районів України. Завдяки скоростиглості, використовуватись як попередник для озимих культур.
|