НАСІННЄВА КОМПАНІЯ

ЕКСПО-ЛЮКС

.

      Головна

      Насіння

      Засоби захисту рослин

      Добрива

      Контакти

 

 

 

.

>

Насіння

  

>> Соняшник

  

>> Кукурудза

  

>> Льон

  

>> Гірчиця

  

>> Сорго

  

>> Ріпак

  

>> Соя

  

>> Горох

  

>> Гречиха

  

>> Нут
  >> Пшениця
  >> Ячмінь

>

Засоби захисту рослин

  

>> Гербіциди

  

>> Інсектициди

  

>> Фунгіциди

  

>> Протруйники

  

>> Регулятори росту

  

>> Поверхнево активні речовини
  >> Листова підкормка

>

Добрива

>

Інокулянти

>

Прайс-листи

 

  Гербіциди >> Сальса® 75 з.п.


Актуальний гербіцид для вирішення актуальних проблем у посівах ріпаку

 

- Забезпечує високоефективний післясходовий контроль хрестоцвітих та інших видів двосім’ядольних бур’янів у посівах ріпаку

- Широке вікно та температурний режим застосування

- Безпечний для ріпаку та наступних культур у сівозміні

- Ідеальний для використання в комбінованих програмах захисту

 

Діюча речовина: етаметсульфурон-метил – 750 г/кг

Препаративна форма: порошок, що змочується

Упаковка: 4 x 150 г водорозчинні пакети, Фольгований пакет 600 г, ящик 6 кг

 

Опис препарату

Сальса® - найкращий та єдиний вибір для післясходового контролю в посівах ріпаку капустяних бур’янів (наприклад, гірчиця польова, грицики звичайні, талабан польовий, кучерявець Софії) , а також інших проблемних бур’янів, таких як види герані та ін.

Етаметсульфурон-метил – діюча речовина гербіциду Сальса® - це перший представник сульфонілсечовин для захисту посівів ріпаку, який відповідно представляє новий механізм дії в посівах цієї культури.

Завдяки високій активності проти широкого спектру бур’янів Сальса® рекомендується як інструмент для покращення та розширення можливостей гербіцидного захисту цієї культури.

 

Механізм дії

Етаметсульфурон-метил є високоселективною по відношенню до ріпаку діючою речовиною, володіє системною дією та швидко проникає в рослини бур’янів. Здатний проявляти як листкову, так і грунтову активність, тобто проникати крізь листя та поглинатися кореневою системою бур’янів. Активний як за теплих, так і за прохолодних умов, і може бути використаний як восени, так і навесні.

Після обробки етаметсульфурон-метил поглинається переважно листками і протягом кількох годин переміщується по рослині, що призводить до зупинки поділу клітин у точках росту (пагонів та коріння).

Етаметсульфурон-метил інгібує ензим ацетолактатсинтазу (АЛС), внаслідок чого в рослинах бур’янів відбувається блокування синтезу важливих амінокислот (валіну, лейцину та ізолейцину).

Чутливі види бур’янів зупиняються в рості, припиняють конкурувати з культурою за елементи живлення, воду та освітлення. Видимі симптоми дії гербіциду проявляються через 7-10 днів у вигляді припинення росту, пожовтіння, хлорозу та некрозу листків.

Загибель бур’янів настає через 15 та більше днів (залежно від кліматичних умов, норми внесення та фази розвитку бур’янів на момент обприскування).

 

Спосіб та рекомендації щодо застосування

Сальса® - гербіцид для післясходового використання на посівах озимого та ярого ріпаку для контролю широкого спектру двосім’ядольних бур’янів, т.ч. капустяних.

Рекомендується застосовувати Сальсу® 75 з.п. на ріпаку (озимому та ярому) від стадії сім’ядолей (BBCH10) до 8-ми листків культури (BBCH18).

Для досягнення максимального ефекту гербіцид рекомендується використовувати на ранніх стадіях розвитку бур’янів (сім’ядолі - 4 листки), коли в грунті достатньо вологи для їхнього росту та розвитку і коли вони не перебувають в стані стресу внаслідок несприятливих умов, пошкодження шкідниками чи попереднього застосування гербіцидів.

 

Рекомендації до застосування Сальси®

Однократна обробка:

Сальса® 20–25 г/га + Тренд® 90 200 мл/га

Норма виливу робочого розчину – 200-300 л/га.

 

Стадія розвитку бур’янів

Високий рівень біологічної ефективності досягається в разі обробки бур’янів на ранніх стадіях їх розвитку (сім’ядолі – 4 листки).

Посіви ріпаку озимого рекомендується обробляти в осінній період від появи основної маси сходів культури (сім’ядоль (BBCH10) - до 8 листків (BBCH18), та в ранні фази розвитку бур’янів.

Загалом кінцевий результат залежить від ряду чинників, в т.ч. видового складу, рівня засмічення, стадії розвитку бур’янів, погодних умов та конкурентної здатності посівів ріпаку.

 

Спектр контрольованих видів

Сальса® - унікальний гербіцид для контролю основних видів широколистих бур’янів в посівах ріпаку.

Здатний контролювати більше 20 видів бур’янів, що належать до родини капустяних (хрестоцвітих), зонтичних, геранієвих та деяких інших.

 

Чутливі види бур’янів: Щириця звичайна, Амброзія полинолиста, Роман польовий, Грицики звичайні, Кучерявець Софії, Жабрій звичайний, Герань розсічена, Герань ніжна, Герань маленька, Герань округлолиста, Ромашка лікарська, Триреберник непахучий, Гірчиця польова, Зірочник середній, Талабан польовий, Гусимець Таля

 

Середньо-чутливі види бур’янів: Лобода біла, Паслін чорний, Петрушка собача, Берізка польова, Рутка лікарська, Галінсога дрібноквіткова, Кропива стеблеобгортаюча, Кропива глуха, Гірчак березковидний, Гірчак почечуйний

 

Малочутливі види бур’янів (відмічається ефект пригнічення): Підмаренник чіпкий, Мак дикий, Редька дика, Волошка синя, Вероніка. види, Фіалка, види

 

Ефект пригнічення проявляється в візуальному зменшенні конкурентноздатності бур’янів (пригнічення, відставання в рості, втрата тургору) порівняно до необроблених ділянок

Рівень пригнічення залежить від розміру бур’янів на момент внесення, норми використання препарату, погодних умов до, під час та після внесення, а також конкурентної здатності власне посіву ріпаку.

 

Стійкі види бур’янів: Осот (будяк), види, Латук (молокан), види, Молочай, види

 

Для контролю вказаних видів бур’янів рекомендується використовувати Сальсу® в бакових сумішах з гербіцидами на основі клопіраліду, клопіраліду+піклораму.

Бур’яни

Норма внесення, г/га

Фаза розвитку бур’яну

Чутливі види бур’янів

20-25 + Тренд® 90 0,2 л/га

Бур’яни у фазі 2-6 листків

Середньо-чутливі та малочутливі види двосім’ядольних бур’янів

25 + Тренд 90® 0,2 л/га

Бур’яни (у фазі 2-4 листків) Підмаренник у стадії 1-3 мутовки

Чутливі, середньо-чутливі та стійкі види бур’янів (будяк польовий, осот жовтий, молокан татарський

20-25 + Партнер

Однорічні бур’яни (у фазі 2-6 листків), багаторічні у фазі розетки

 

Рекомендації для застосування

- Обов’язково застосовувати ПАР Тренд® 90 0,2 – 0,3 л/га (мін. 0,1% концентрація).

- Важливим є повне та рівномірне зволоження листової поверхні бур’янів.

- У випадку сильної забур’яненості використовуйте максимальну норму гербіциду (25 г/га) та збільшену норму виливу робочого розчину (300 л/га).

- Використання Сальса® в бакових сумішах (в т.ч. з фунгіцидами, інсектицидами) за рахунок наявності допоміжних речовин в формуляції партнерів може призводити до покращення біологічної ефективності.

 

Селективність до культурних рослин

Сальса® забезпечує притаману сульфонілсечовинам «Дюпон» безпеку та високу селективність для всіх сортів та гібридів озимого та ярого ріпаку, в т.ч. до гібридів технології Clearfield®.

Селективність базується на здатності рослин ріпаку швидко метаболізувати та інактивувати етаметсульфурон-метил. Висока селективність гербіциду Сальса® забезпечує безпеку та розкриття потенціалу врожайності культурних рослин за рахунок як гнучкості у часі обробки, так і відсутності пошкодження культури в широкому діапазоні температур.

 

Безпека в сівозміні

Сальса® не має обмежень щодо висіву економічно важливих наступних після ріпаку культур в типових зернових та ріпакових сівозмінах Етаметсульфурон-метил розкладається в грунті як хімічним (гідроліз), так і мікробіологічним шляхом. Продукти розпаду етаметсульфурон-метилу не є гербіцидно активними. Хімічний розклад (гідроліз) етаметсульфурон-метилу залежить від pH грунту. Більш швидкий розклад відбувається в грунтах з кислим pH, аніж в грунтах з лужним pH. Швидкість розкладу також залежить від температури та вологості грунту. За екстремально посушливих умов швидкість мікробіологічного розпаду етаметсульфурон-метилу може сповільнюватися, проте хімічний розклад (гідроліз) буде продовжуватись.

 

Бакові суміші з гербіцидами

Гербіцидні суміші - це інструмент вирішення найскладніших проблем забур’яненості в посівах ріпаку.

Переваги використання гербіцидних сумішей:

- Підвищується гербіцидна активність

- Розширюється спектр контрольованих видів бур’янів

- Можливість поєднувати листкову та ґрунтову дію

- Можливість контролювати проблемні та резистентні види бур’янів

- Знижується ризик появи резистентних біотипів бур’янів

Для отримання вказаних переваг рекомендуються наступні бакові суміші на основі гербіциду Сальса®:

- з гербіцидами грунтово-листкової дії (на основі метазахлору, метазахлору+квінмерак, пропізохлору) для раннього післясходового застостосування від стадії появи сім’ядоль (BBCH10) до 2-3 листків (BBCH12-13);

- з післясходовими гербіцидами (на основі клопіраліду, клопіраліду+піклорам) для осіннього та ранньовесняного застосування;

- з проти злаковими гербіцидами для контролю злакових видів бур’янів та падалиці зернових колосових культур.

 

Надійний партнер в комплексному захисті

Гербіцид Сальса® сумісний з більшістю пестицидів, ад’ювантів та мікродобрив, зареєстрованих для використання на ріпаку, що дає змогу проводити комплексний захист та заощадити кошти на внесення.

 

Сальса® в системі послідовних обприскувань

Гербіцид Сальса® може бути застосований на фоні попередньо використаних грунтових гербіцидів для доповнення спектру активності та забезпечення ефективності програми обприскувань, а також в системі осіннього (Сальса® + Тренд® 90) та ранньовесняного внесення (гербіциди на основі клопіраліду, клопіраліду+піклорам).

 

Послідовність приготування сумішей

Сальса® випускається у формі водорозчинних пакетів, що містять порошок, що змочується. Препарат не пилить, не замерзає, не кристалізується та добре розчиняється у воді.

Послідовність додавання компонентів до робочого розчину:

- Заповнити бак на 1/2 водою; потім додати гербіцид Сальса®, продовжувати доливати воду, потім додати інші препарати (в разі використання) або добрива, мікродобрива, стимулятори росту (проте дотримуватись загально прийнятої послідовності приготування). Останнім додати ПАР Тренд® 90 (0,1% концентрація).

- До кінця заповнити бак обприскувача водою при постійному перемішуванні.

- В разі використання багатокомпонентних сумішей рекомендується перед обприскуванням провести тест на сумісність та обробити невелику ділянку поля.

 

Рекомендації в разі необхідності пересіву

На полях, де восени використовувався самостійно гербіцид Сальса®:

- В разі загибелі культури восени пересів можливий озимими зерновими культурами.

- В разі загибелі культури в зимовий період пересів можливий: ярими зерновими культурами (ячмінь, пшениця) та соняшником, кукурудзою, соєю.

- В разі загибелі культури в зимовий чи ранньовесняний період пересів можливий: соняшником, кукурудзою, соєю.

В разі загибелі навесні культури (на якій використовувавсь гербіцид Сальса® весною) пересів можливий: соняшником, кукурудзою.

Уникати висіву гороху, цукрових буряків, гречки (за браком даних).

В разі використання гербіциду Сальса® з іншими гербіцидами – обов’язково ознайомитись з рекомендаціями щодо пересіву гербіциду партнеру.

 

Сальса® в технології вирощування традиційних сортів і гібридів ріпаку

Комплекс переваг, що надає гербіцид Сальса®, дозволяє значно розширити можливості та площі вирощування традиційних сортів та гібридів ярого та озимого ріпаку, що забезпечує:

- Максимальну гнучкість вибору сортів та гібридів, відповідно максимізувати врожайність та прибутковість;

- Відсутність післядії на наступні культури та проблем в разі необхідності пересіву;

- Відсутність проблем з контролем падалиці стійкого ріпаку на кілька років в наступних культурах (зернові, цукрові буряки).

 

Додаткові переваги

- Безпечний для навколишнього середовища

- Низька норма витрати (20-25 г/га)

- Зручна формуляція та упаковка

- Легкість зберігання, транспортування та приготування робочого розчину

- Відмінна селективність в бакових сумішах з основними ЗЗР що застосовуються на ріпаку

 

Вплив на якість та кількість врожаю

Використання гербіциду Сальса® забезпечує:

- Високу селективність (відсутній негативний вплив на культурні рослини);

- Підвищення врожайності (за рахунок контролю бур’янів);

- Економія витрат на очищення та доробку врожаю;

- Контроль капустяних видів бур’янів впливає на вміст глюкозинолатів та ерукової кислоти.

 

Загальні застереження

- Використовуйте Сальса® лише на посівах ріпаку (озимого та ярого) та у відповідності із зареєстрованими нормами.

- Не обробляйте, якщо культура сильно ушкоджена шкідниками, хворобами, посухою чи спекою, або перебуває в стані стресу від прохолодних температур, заморозків, чи попереднього внесення пестицидів.

- Не проводьте обробку, якщо культура мокра від дощу чи роси.

- Уникайте перекриттів та знесення робочого розчину на сусідні культури

.

ТОВ "Експо-Люкс"

тел/факс: +380-512-76-68-68

e-mail: expoluxe111@gmail.com

Всі права захищено © 2017 www.expertiza-lux.com.ua