Апробаційні ознаки:
Тип розвитку ярий.
Середньостиглий, вегетаційний період - 79 - 85 діб
Напівінтенсивного типу, придатний до механізованого збирання.
Різновидність констекстум.
За даними заявника норма висіву - 1,1 - 1,2 млн. га схожих насінин.
Агротехніка звичайна для зони вирощування.
Урожайний.
За роки випробування отримали середній урожай на обласних державних центрах експертизи сортів рослин - 35,8 - 36,9 ц га , що на 3,5 - 5,5 ц га більше стандартів .
Вміст сирого протеїну - 19 - 20 % .
Сорт має підвищену стійкість до посухи .
Стійкий до аскохітозу , кореневих гнилей .
Рекомендований для поширення в зонах Степу та Лісостепу.
Рослини сорту низькі за висотою, без антоціанового забарвлення, з відсутніми вторинними листочками, з двома квітками на вузлі, мають середній час як цвітіння , так і достигання.
Стебло нефасційоване, середньої довжини,з середньою кількістю вузлів.
Черешок листка середньої довжини.
Прилисток добре розвинений, жовто-зеленого кольору з наявною формою кролячих вух без воскового нальоту, має середні довжину та ширину, з малою плямистістю.
Квітка з середньою довжиною квітконіжки від стебла да першої квітки, має середню ширину чашолистка з загостреною формою верхівки верхнього чашолистика.
Колір паруса білий, з середньою максимальною його шириною, піднесеною формою основи та слабкою інтенсивністю хвилястості паруса.
Біб має середню кількість насінних зачатків, середніьої довжини та ширини, жовтого кольору, з наявною пергамент-ністю, зі слабким ступенем вигину та випуклим типом його прояву.
Насінина округлої форми, з простими крохмальними зернами та сім’ядолями жовтого кольору, з відсутньою зморшкуватістю та чорним забарвленням рубчика.
Маса 1000 насінин - середня.
|