Апробаційні ознаки:
Тип розвитку - ярий.
Середньостиглий, вегетаційний період - 84 - 92 діб.
Різновидність - екадукум.
Напівінтенсивного типу, придатний до механізоапного збирання.
За даними Заявника норма висіву 1,1- 1,3 млн. га схожих насінин.
Агротехніка звичайна для зони вирощування.
Урожайний.
За роки випробування отримали середній урожай на обласних державних центрах експертизи сортів рослин - 34,4 - 35,2 ц га, що на 0,9 - 3,7 ц га більше стандартів.
Вміст сирого протеїну - 22,6 - 23,6 %.
Сорт стійкий до аскохітозу та антракнозу.
Кореневими гнилями пошкоджується на рівні стандартів .
Рекомендований для поширення в зонах Лісостепу та Полісся Рослини сорту за висотою низькі, без антоціанового забарвлення, з відсутніми вторинними листочками вусаті, мають дві-три квітки на вузлі, ранній час цвітіння та середній час достигання.
Стебло нефасційоване коротке з середньою кількістю вузлів.Листок помірно зелений, без сіруватого забарвлення, з середньої довжини черешком від пазухи до першого вусика.
Прилисток добре розвинений, з наявною формою кролячих вух та з відсутнім восковим нальотом, має середні довжину та ширину з малою щільністю плямистості.
Квітка з малою довжиною квітконіжки від стебла до першої квітки, має середню ширину чашолистка з загостреною формою верхівки верхнього чашолистика.
Парус має білий колір з середньою максимальною його шириною, піднесеною формою основи та помірною інтенсивністю хвилястості.
Біб - жовтого кольору, має середню кількість насінних зачатків, довгий, середньої ширини, з наявною пергаментністю, з увігнутим типом вигину та слабким ступенем його прояву.
Насінина сферичної форми, має прості крохмальні зерна, сім’ядолі жовтого кольору без зморшкуватості.
Інтенсивність зеленого забарвлення нестиглих насінин слабка.
Чорне забарвлення рубчика насінини - відсутнє.
Маса 1000 насінин - середня.
|